Ciekawostki

Osoby z wysokim IQ rzadziej cierpią na kaca

Osoby z bardzo wysokim ilorazem inteligencji rzadziej cierpią na kaca po całonocnych imprezach alkoholowych - wskazują szkockie badania, Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu doszli do takiego wniosku po przeanalizowaniu danych zebranych w grupie 7 tys. osób, które w wieku 11 lat (w roku 1962) przeszły testy na inteligencję. Średnio 40 lat później poproszono ich o wypełnienie ankiety na temat ich nawyków i doświadczeń alkoholowych.

Ruchliwe dzieci mają wyższe IQ

Dzieci, które są aktywne fizycznie, prawdopodobnie uzyskują lepsze wyniki w testach inteligencji, niż ich ospali rówieśnicy. Naukowcy brytyjscy zamierzają przeanalizować wyniki 5000 dzieci powyżej 8 roku życia szukając związków pomiędzy aktywnością fizyczną, a sprawnością poznawczą oraz ogólnym stanem zdrowia. Zdaniem badaczy, analizy wykażą istnienie związku pomiędzy inteligencją i otyłością, ponieważ regularne ćwiczenia zwiększają dopływ krwi do mózgu, co jest szczególnie istotne w rozwoju umysłowym nieletnich.

Twój mózg a waga ciała

Twój mózg używa 20% energi twojego ciała stanowiąc jednocześnie zaledwie 2% wagi całego ciała.

Statystycznie jest prawdziwe następujące zestawienie:

IQ = 100 jest wyższe niz 50% ludzi rozwiązujących test.
IQ = 110 jest wyższe niż 75% ludzi rozwiązujących test.
IQ = 120 jest wyższe niz 93% ludzi rozwiązujących test.
IQ = 130 jest wyższe niz 98% rozwiązujących test.

Jak podwyższyć poziom swojego IQ?

Odkrycia naukowców dowodzą, że odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na sprawne funkcjonowanie mózgu. Pożywienie jest niezbędne do zaspokojenia jego zapotrzebowania na energię wykorzystywaną przy odbiorze, przetwarzaniu i przekazywaniu licznych informacji. Spożywany pokarm wpływa na proces wytwarzania hormonów, enzymów i neuroprzekaźników niezbędnych do przesyłania informacji między komórkami nerwowymi. Bez tego myślenie i zdolność przyswajania wiedzy stają się niemożliwe.

Papierosy obniżają IQ

Niepalący mają wyższy iloraz inteligencji niż palacze. Do tego im więcej palimy, tym niższe nasze IQ - wynika z badania ponad 20 tys. izraelskich rekrutów.

Przerwa w nauce a IQ

Wakacje mają negatywny wpływ na wyniki testów IQ. Dwa niezależne badania potwierdziły iż w trakcie wakacji następuje systematyczny spadek IQ. Każdy rok opóźnienia w rozpoczęciu edukacji powoduje obniżenie poziomu IQ badanego w testach o 5 punktów..

Wpływ rodziców na IQ dzieci

Dzieci, którym ojcowie poświęcają dużo czasu i uwagi, mają wyższe IQ i szybciej osiągają sukcesy w dorosłym życiu - pisze "New Scientist".
Badania przeprowadzone przez psychologów z brytyjskiego University of Newcastle wykazały, że jedenastolatki, którym ojcowie poświęcali dużo czasu miały o kilka punktów wyższe IQ niż dzieci, których ojcowie byli mniej zaangażowani. Okazało się też, że im lepiej wykształceni są ojcowie, tym więcej czasu przeznaczają na kontakt z dziećmi.

Test Inteligencji- Test IQ 2018 Online

Strona główna Regulamin Polityka prywatności Kontakt